گزارش واحد کامپیوتر و اطلاع رسانی به مجمع عمومي سال 92

گزارش مختصری از کارهای کامپیوتری برای ارائه به مجمع عمومی ۹۲

۱-  جلسات: تشکیل ۱۴ جلسه با کارشناسان رشته کامپیوتر جهت بررسی  اقدامات لازم – با تشکر از همکاران رشته کامپیوتر

۲-  پایگاه اطلاع رسانی  اینترنتی:  راه اندازی سایت جدید از ۸۹/۱۲/۳  با ثبت دامنه جدید و خرید فضای میزبانی از سرویس دهنده بسیار عالی با ۹۹ درصد uptime و ارائه آموزش و پشتیبانی در مواقع لزوم – آمار بازدید از سایت تا کنون حدود ۱۴۵۰۰۰

۳-  اینترنت پرسرعت:  اتصال کانون به اینترنت از طریق خط ADSL  از تاریخ ۹۰/۲/۱۳  برقرار شده و  تا ۹۳/۲/۱۳ تمدید شده

۴-  شبکه کامپیوتری: از ۱۸ خرداد ۹۰ به صورت وایرلس نصب و راه اندازی گردید.

۵-  نصب و آپدیت ضد ویروس: تمهیدات لازم جهت آپدیت اتوماتیک

۶-  بروزنمودن و نگهداری از سایت کانون: انتشار پروفایل ۴۲۹ کارشناس و ۲۲۳ مطلب دیگر (اعم از خبر، بخشنامه، مقاله، برنامه کشیک و گالری تصویر) و انجام عملیات لازم برای نگهداری از سایت

۷- تغییر قالب سایت: به دستور آقای مهندس سیفی، قالب سایت تغییر کرده و بخش مدیریت اطلاعات کارشناسان در دست طراحی و پیاده سازی است.

۸-  عقد و تمدید قرارداد دامنه و هاست سایت: قرارداد دامنه سایت تا ۲۷ بهمن ۹۶ و قرارداد سرویس میزبانی تا ۱ اسفند ۹۲ تمدید شده است.

۹-  ایجاد و بروزرسانی بانک اطلاعاتی کارشناسان: این اطلاعات جمع آوری شده و توسط سرکار خانم ضیغمی بروز میشود. از این اطلاعات جهت ارسال گزارشات لازم به متقاضیان (مثلا دادگستری یا شورای عالی) – ارسال پیامک به کارشناسان و یا کارآموزان – ارسال اطلاعات جهت انتشار “کتاب اطلاعات کارشناسان” و سایر مقاصد استفاده میشود.

۱۰-    سیستم پیامک اینترنتی: جهت اطلاع رسانی جامع، سریع و ارزان، از این سیستم استفاده میشود. این سیستم  از ۹۰/۱/۲۷ راه‌اندازی شده. در مواقع لزوم، از جمله جلسه مجمع عمومی، اطلاع رسانی از طریق سیستم پیامک صورت گرفته و توصیه های لازم به کسانی که پیامکها را دریافت نمیکنند نیز (برای رفع دائمی مشکل) شده است.  نام و فامیل لاتین – کد ملی و کد پستی – محل اشتغال و شماره حساب بانک ملی کارشناسان از این طریق جمع آوری شده است.

پیامکهای ارسالی

پیامکهای دریافتی

توضیحات

سال ۹۰

۶۲۸۵

۱۸۰

از ۲۷/۱/۹۰

سال ۹۱

۲۱۷۶۰

۱۰۴۳

۱۱-   اکانتهای ایمیل: تا کنون برای ۲۹۹ کارشناس، اکانت ایمیل ایجاد شده که ضمن ارسال یوزر پسورد برای آنان (از طریق سیستم پیامک)، آدرسهای مذکور در پروفایل کارشناسان نیز منتشر شده است.  مشکلات برخی کارشناسان در ورود و بکارگیری ایمیل کانون، اغلب با تماسهای تلفنی یا حضوری برطرف و پشتیبانی شده است.

۱۲-   سیستم جدید مالی: سیستم مالی منطبق با نیازهای کانون، خریداری و نصب شده است.

۱۳-   آموزش: آموزشهای لازم به پرسنل کانون ارائه شده است. همچنین پیرو پیشنهاد ارائه دوره “آشنایی با سیستمهای نوین اطلاع رسانی” و موافقت هیئت مدیره، سرفصل مربوطه تدوین؛ پرزنتیشن (جزوه لازم) آماده و به ایمیل کارشناسان ارسال شد. ثبت نام از متقاضیان انجام شد که ۶۰ نفر ثبت نام کردند و حدود ۳۰ نفر هزینه پرداختند. برای سطح سنجی، ۱۶ نفر از ثبت نام شدگان مراجعه کردند که در چند روز این کار انجام شد. پس از خرید صندلی و دیتا پروژکتور، تا کنون برای ۲ گروه، دوره آموزشی مذکور برگزار شده و بزودی ادامه خواهد یافت. متقاضیان برای گروه بندی ثبت نام نمایند.  ضمنا با توجه به خرید دیتا پروژکتور، امکان استفاده از آن برای  جلسات و دوره های  دیگر نیز وجود دارد.

۱۴-    آپگرید سخت افزاری و رفع مشکلات نرم افزاری: با توجه به نیاز کانون، ۲ دستگاه از کامپیوترها آپگرید، سیستم عامل ویندوز ۷ نصب  و عنداللزوم، مشکلات نرم افزاری سیستمها  برطرف گردیده است.

۱۵-    پاسخگویی به مکاتبات الکترونیک: با توجه به ایجاد فرم تماس در سایت و همچنین اعلام آدرس ایمیل جهت تماس با کانون، کلیه ایمیلها و پیامهای دریافتی بررسی و پاسخ داده شده است.

۱۶- ایجاد بانک اطلاعات جنبی: با توجه به مراحل ثبت نام، آزمون، مصاحبه، کارآموزی، اتیان سوگند و نهایتا صدور پروانه کارشناسی؛ در کنار بانک اطلاعاتی کارشناسان عضو کانون، بانکهای جنبی به منظور آماده بودن شرایط برای ارسال پیامک به گروههای مربوطه، ایجاد شده است.

۱۷-  انتشار مقالات: تقاضا برای همکاری کارشناسان در این بخش با عنایت به موافقت رییس محترم هیئت مدیره.

۱۸-  برنامه های آتی: پرسشنامه ای،  با هدف برنامه ریزی برای سیستمها و کارهای بعدی و افزایش کیفیت اطلاع رسانی تهیه و تکثیر و در مجمع عمومی سال ۹۰ توزیع شده بود. پاسخهای داده شده جمع آوری و پیشنهادات ارائه شده جمع بندی و در سایت منتشر شده که به مرور و با توجه به امکانات کانون و تصمیمات هیئت مدیره محترم، در دست اجراست.

توضیح: به عنوان مسئول كامپيوتر و اطلاع رساني كانون، اين گزارش كار را به هيات مديره جهت ارائه به مجمع عمومي عرضه داشتم.