پذیرفته و عملیاتی شدن پیشنهاد من

متن نامه کانون:

بسمه تعالی
کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی
شماره 840
تاریخ 12-4-1400

جناب آقای موسوی
رییس کل محترم دادگستری استان مرکزی
با سلام و احترام؛
همانگونه که استحضار دارید کارشناسان رسمی دادگستری موظفند نظریه های کارشناسی مربوط به پرونده های ارجاعی از سوی محاکم محترم قضایی از طریق سایت expert.adliran.ir به صورت الکترونیکی ارسال نمایند. در خصوص این سیستم دو پیشنهاد زیر جهت استحضار و صدور دستور مقتضی به مسئولین ذیربط به محضرتان تقدیم می گردد:
برخی مواقع سیستم در ارسال گزارشات پیغامهای خطایی از قبیل “خطا در بازیابی کارشناسان – خطا در جستجوی لایحه – کارشناس مورد نظر یافت نشد – خطا در بازیابی لایحه – خطا در بازیابی پرونده – خطا در بازیابی امضای کارشناس – خطا در ذخیره سازی لایحه – خطا در ذخیره سازی پیوستهای لایحه – برقراری ارتباط با سرور قطع میباشد” دریافت میشود. که این مشکل توسط یکی از کارشناسان رسمی فناوری اطلاعات و از همکاران این کانون (همراه با مستندات) به صورت غیر رسمی در آدرس http:///www.midinternet.com/13606 منتشر شده و از طریق فرم تماس به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ارسال شده، لیکن تا کنون اقدام موثری در این خصوص صورت نپذیرفته است.
1- پیشنهاد میشود مسئولین محترم مراکز مربوطه امکانات لازم را برای پشتیبانی 24 ساعته در طول هفته از چنین سایت و سیستم مهمی فراهم نمایند.
2- پیشنهاد میشود کارشناسان قادر باشند به لیستی از نظریه های ارسالی خود به مراجع محترم قضایی دسترسی داشته باشند و بتوانند این فایلها و نظریه های ارسالی اضافی را حذف که با این امکان بار و سر ریز اضافی سیستم کاهش یافته و فضای اشغال شده نیز حذف می گردد.
قبلا از دستور صادره کمال امتنان و سپاس را داریم.

محمود شجاعی زاده
رییس هیات مدیره کانون

تصویر نامه کانون:

متن پاسخ:

بسمه تعالی
قوه قضاییه
مرکز آمار و فناوری اطلاعات
شماره 550
تاریخ 6-5-1400
پیوست ندارد

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای موسوی – زید عزه –
رییس کل محترم دادگستری استان مرکزی
با سلام و احترام
عطف به نامه ارسالی شماره 631 در تاریخ 27-4-1400 موضوع مکاتبه شماره 840 مورخ 12-4-1400 رییس محترم هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی در خصوص مشکلات و خطاهای مرتبط با سامانه خودکاربری کارشناسان به آگاهی میرساند جهت رفع اشکال و پاسخگویی به کاربران دفاتر خدمات قضایی و همچنین خودکاربری خدمات قضایی و پاسخ به تماس های عمومی بر روی سایت adliran واحد پشتیبانی در کانون دفاتر خدمات قضایی پیش بینی شده است. کاربران و کارشناسان محترم برای این منظور میتوانند بصورت 24 ساعته با مرکز تماس پشتیبانی خدمات الکترونیک قضایی به شماره 1470 تماس حاصل فرمایند.

مجید بشیری
معاون خدمات الکترونیک قضایی

تصویر پاسخ:

پیشینه

و نیز