انتقال اخبار و اطلاعات سایت قبلی به سایت جدید (گاز استان قم)

شرکت گاز استان قم، قبلا از آدرس اینترنتی  nigc-qom.ir (ثبت شده در  تاریخ ۱۸ مهر 1384) جهت اطلاع‌رسانی استفاده میکرد.

nigcqom-ssh

نرمافزار مدیریت محتوای قبلی امکانات زیادی نداشت و تهیه برخی گزارشات مورد نیاز روابط عمومی شرکت، ممکن نبود. به مرور زمان، پیشرفت تکنولوژی اطلاعات، باعث افزایش امکانات نرمافزارهای مدیریت محتوی (CMS) گردیده و امور فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شرکت، در راستای افزایش امکانات فنی و بهره‌گیری از ابزارهای اطلاع‌رسانی جدیدتر، آدرس nigc-qpgc.ir را در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ثبت و از اوایل تابستان سال ۹۳ تغییر نرم‌افزار مدیریت محتوای سایت را در دستور کار خود قرار داد. اخبار شرکت از ابتدای سال ۹۳ به موازات سایت قبلی، در آدرس جدید نیز منتشر شد. امور فاوای ستاد شرکت ملی گاز ایران (بخش سیستمهای وب) نیز تغییر CMS و “تبدیل اطلاعات” از  CMS  قدیم به CMS  جدید را در دستور کار داشت. اکنون تقریبا کل اطلاعات و اخبار سایت شرکت گاز استان قم در آدرس جدید قرار دارد. با این اوصاف اطلاع‌رسانی تنها در آدرس جدید استمرار دارد و آدرس قبلی دیگر تمدید اعتبار نخواهد شد. البته در فرآیند “تبدیل اطلاعات”، محتوای برخی از پستها بدلیل ناسازگاری با CMS جدید از دست رفت.

nigcqpgc-ssh

امید که بتوانیم ضمن رعایت استانداردهای اطلاع‌رسانی، از رسانه اینترنت برای ارائه اطلاعات و خدمات بیشتر به مردم استفاده نماییم.

توضیح:

نرم‌افزار مدیریت محتوای سایت قبلی که سال 84 خریداری شده بود، یک CMS کامل نبود. بدلیل ضعفهایی که داشت، امور فاوای شرکت ملی گاز ایران نیز تصمیم به تغییر آن گرفته بود و سیگما را خریداری کرده بود و “تبدیل اطلاعات” از  CMS  قدیم به سیگما را در دستور کار داشت. سایت شرکت گاز استان قم در فاوای ملی گاز هاست شده بود. ابتدا از آقای فضلعلی خواستم که یک بکاپ از اطلاعات قم به ما بدهد که ایشان گفتند ممکن نیست. من اعتقاد به استفاده از سیگما بصورت متمرکز و اینکه امور فاوای قم یک زیرپورتال را تحویل بگیرد نداشته و ندارم (همه تخم مرغها را در یک سبد نباید گذاشت!). ستاد نیز معتقد بود که در صورتیکه شما بخواهید از CMS دیگری غیر از سیگما استفاده کنید، هاست را نیز بایستی جداگانه تامین کنید. با این اوصاف تصمیم گرفتم که دامنه جدیدی ثبت و راه اندازی کنیم و تا پایان “تبدیل اطلاعات” (کانورت) از CMS قدیم به سیگما منتظر بمانیم ببینیم ستاد میتواند یک بکاپ به ما بدهد که آنرا در CMS جدید خودمان import  کنیم یا نه؟  امیدوار بودیم که تغییر CMS  در ستاد باعث تسریع در کار شود. متاسفانه پس از اتمام کار “تبدیل اطلاعات”؛ بخش سیستمهای وب اعلام کردند که تهیه بکاپ اطلاعات سایت قدیم قم (به تنهایی) ممکن نیست و لذا انتقال (کپی) اطلاعات سایت قدیم به سایت جدید به صورت دستی انجام شد. در فرآیند “تبدیل اطلاعات” از CMS قدیم به سیگما؛ محتوای برخی از پستها بدلیل ناسازگاری از دست رفته بود. پس از اینکه عملیات تغذیه اخبار و اطلاعات قبلی به سایت جدید توسط اینجانب و آقای علامه به اتمام رسید، خبر فوق را منتشر کردیم.

nigcqpgcusr

3 دیدگاه در “انتقال اخبار و اطلاعات سایت قبلی به سایت جدید (گاز استان قم)

دیدگاه ها بسته شده است.