مطالب غیر مرتبط ممنوع (در سایت کانون)

با تذکر جناب آقای مهندس سیفی و تایید جناب آقای مهندس شجاعی زاده

متن زیر را در سایت کانون منتشر کردم:

کارشناسان محترم عضو کانون / اعضای محترم گروه تلگرامی کانون
با سلام و احترام
همانگونه که مستحضرند؛ بخش کامپیوتر و اطلاع رسانی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی مدتیست از اینترنت (که مدرنترین رسانه روز میباشد) برای اطلاع رسانی استفاده می نماید. به نحوی که در ابتدا با بروزرسانی پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی و افزایش حجم مطالب منتشره در آن و سپس با استفاده از سیستم پیامک اینترنتی؛ کیفیت، سرعت و روند اطلاع رسانی را بهبود بخشیده است.
اخیرا نیز؛ با ورود پیام رسان  “تلگرام” به بازار فناوری و با توجه به اقبال تعداد زیادی از کارشناسان عضو کانون به این رسانه مبتنی بر اینترنت؛ اقدام به ایجاد “گروه” و “کانال” در تلگرام شد.
با توجه به اینکه “کانال” کانون به صورت public میباشد؛ علاقمندان (اعم از کارشناسان و دیگران) میتوانند با کلیک روی لینک زیر به عضویت کانال در آیند:
https://telegram.me/iaoem
اعضای کانال میتوانند اخبار و اطلاعات مربوط به کانون و برخی موارد عمومی را از طریق IAOEM Channel دریافت نمایند.
و اما با توجه به لزوم فراهم سازی بستری برای تبادل نقطه نظرات یا طرح سوالات و مطالب تخصصی مورد استفاده عموم همکاران؛ و با عنایت به وجود چنین امکانی در گروههای تلگرام، گروه IAOEM Group ایجاد شده است.
همانگونه که مستحضرند گروههای متفاوتی در تلگرام وجود دارد. از گروههای عمومی و خانوادگی و دوستان گرفته تا گروههای آشپزی و هنری و حتی گروههای جوک و سرگرمی و غیره. با توجه به وجود چنین گروههای متفاوتی و اینکه گروه کانون، یک گروه تخصصی متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری و یا وکلای دادگستری میباشد که با هدف تبادل نظر و اطلاعات قضایی، حقوقی و تخصصی رشته های مختلف کارشناسی ایجاد شده؛ لذا انتظار دارد همکاران محترم هدف از ایجاد این گروه را همواره نصب العین خود قرار داده و از انتشار مطالب متفرقه در “گروه” خودداری نمایند.
البته قطعا جداسازی کامل مسائل مبتلابه کارشناسان، که خود عضوی از جامعه میباشند، از مسائل مبتلابه عموم مردم؛ امکان پذیر نیست و لذا ممکن است استثنائا برخی مطالب عمومی نیز توسط بعضی از دوستان منتشر شود و انتشار مطالب کاملا تخصصی و صرفا مربوط به موضوعات کارشناسی ممکن است فضای گروه را کمی خشک و غیر قابل تحمل نماید. اما با عنایت به اینکه کارشناسان محترم؛ میتوانند عضو سایر گروهها نیز باشند، هیات مدیره کانون انتظار دارد مطالب عمومی در گروههای مرتبط دیگر منتشر شود و “اعضای گروه کانون” از طرح مداوم (!) مطالب غیر مرتبط با موضوعات حقوقی و کارشناسی امساک نمایند و شان کارشناسی و کانون را همواره مد نظر داشته باشند.
با تشکر